Report

Může jít o obrázek text, kde se píše CANIS I.B trída sk. D 16. KOLO FCK-VIčovice 1 Chlebek 13 Adamec 8 Prudky (C) FOOTBALL CLUR 3 Hruška KOZLOVICE 4 Krpec Š. 2 KabátD. F c 6 HarabišJ. 19 42 5 Dudek 11 Matčjka 12 Najdek HARABIŠ, HRNČÁREK, SKURKA, 9 Krpec M. RYŠKA, TABACH

Kvůli pracovním povinnostem a marodce několika hráčů Kozlovice nominovaly na zápas trojici hráčů, kteří svými výkony v dorostu zaujali trenéry „A-týmu“. V základní sestavě se na pravém okraji zálohy představil David Kabát a na lavičce byli do hry připraveni Daniel Ryška a Filip Tabach. Kozlovice ve středečním utkání působily v úvodních dvaceti minutách unaveným dojmem. Projevil se těžký nedělní zápas ve Starém Jičíně. Vážnější šanci jsme však mohli vidět již v osmé minutě po rozehrávce rohového kopu Jendy Harabiše. Jeho střelu na první tyči odvrátil domácí bek zpět na něj. Jenda neváhal a míč poslal do velkého vápna na hlavu Šimona Krpce. Tomu však střela hlavou nevyšla podle představ a bránu daleko minul. Kozlovice se dostaly do hry kolem dvacáté minuty. Na polovině hřiště předvedli krásnou kombinaci Šimon Krpec, Zdeněk Matějka a Martin Krpec, který si naběhl na přihrávku na levé straně a krásným centrem našel na penaltě Davida Kabáta, který prudkou hlavičkou překonal gólmana Motúze a otevřel skóre. Běžela třicátá první minuta, v které byl Vojta Dudek tvrdě atakován hostujícím Štefkem. Ten po zákroku uviděl od rozhodčího Kubáčka žlutou kartu. Hrálo se bez vážnějších šancí. Hra se odvíjela především mezi oběma šestnáctkami. Těsně před koncem první půle fauloval Zdeněk Matějka hostujícího Poláška v těsné blízkosti domácího velkého vápna. Polášek se postavil k zahrávání přímého kopu a svou tvrdou ránu se snažil umístit k pravé tyči Chlebkovy brány. Přemek Chlebek byl však proti a krásným zákrokem míč lapil.

Do druhé půle se hostující trenér Kalich rozhodl udělat jednu změnu v sestavě. Místo Sochy na hřiště poslal Vyviala. Do začátku druhého poločasu Kozlovice nastoupily opět trošku vlažněji. Hosté z Vlčovic však nedokázali této situace využít. Tak přišel trest v podobě gólu z rohového kopu. Jenda Harabiš zakroutil míč před bránu, kde si pohodlně mezi několik hráčů Vlčovic naskočil Matějka a netradičně stehnem vstřelil druhou branku Kozlovic – psala se padesátá pátá minuta. O tři minuty později mohl skóre navýšit Kabát. Ten však nevyužil nabídky skórovat do odkryté brány, kterou mu přichystal přihrávkou „pod sebe“ Martin Krpec. V 59. minutě Kozlovice využily první dvě střídání. Hřiště opustili David Kabát a Jenda Harabiš. Na jejich místo přišli Kuba Harabiš a Dan Ryška. Příchodem nových hráčů přišlo oživení hry. Oba výše zmínění dobře chytli tempo zápasu. Po závaru v šestnáctce Vlčovic ze 67. minuty se k technické střele z dvaceti metrů dostal Kuba Harabiš. Střela letěla jen těsně nad bránu Motúze. O tři minuty později si vyměnili míč Honza Prudký s Kubou Harabišem. Harabiš vyslal Pudkého do ložené šance. Následnou Prudkého střelu však zlikvidoval hostující gólman. V 75. minutě hřiště opouští kozlovický Míra Najdek a místo něj přichází Zdeněk Hrnčárek. O dvě minuty později střídají také hosté. Hřiště opouští Štefek a nahrazuje jej Muller. Další velká šance se urodila v osmdesáté čtvrté minutě. K zahrávání rohového kopu se postavil Kuba Harabiš. Pro míč si sběhl Martin Krpec a narazil zpět Harabišovi. Ten nadýchaným centrem našel v šestnáctce osamoceného Zdeňka Matějku, který se opět nemýlil a zvyšil na 3:0! Trenér Pepa Piskoř poslal do hry i posledního mladého hráče, kterého měl k dispozici. Filipa Tabacha místo Vojty Dudka. Běžela poslední minuta utkání. Kuba Harabiš si vyměnil míč s Filipem Tabachem a ten tvrdou ránou jen těsně minul pravý horní roh hostující brány. Kozlovice tedy zvítězily nad Vlčovicemi 3:0!

Ohlasy asistenta trenéra:
Jakub Vašenda: „Důležité vítězství! Utkání rozhodla první trefa za „A-team“ hned v premiérovém startu Kabáta, který to trefil výstavně. I když na nás šla znát únava z předchozího utkání, tak se nám i přesto dařilo plnit věci, které jsme si řekli. Ve druhé půli jsme už hráli to, co jsme potřebovali a přidali ještě další dva góly ze standardek. Obrovský respekt u mě mají mladí kluci z dorostu, kteří se své role chopili skvěle. Na hřišti předvedli nadstandardní výkon! Byl to další krok a my musíme makat dál!“

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
03/05/2022 17:00 Muži sezona 2021/2022 3.5.2022 90'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika