FC Kozlovice — První SC Staré Město

FC Kozlovice — První SC Staré Město

FC Kozlovice — FK Stará Běla

Sestava: 

Nezhoda O.

Skurka T. – Prudký J. (C) – Hruška P. – Krpec Š.

Chýlkek O. – Dudek V. (46′ Jarotek M.) – Matějka Z. – Piskoř P. (71′ Karba J.)

Krpec M. – Krpec P.


Hned v 5. minutě se do samostatného úniku dostal Martin Krpec po průnikové přihrávce Zdeňka Matějky. Krpec se pokusil vybíhajícího Preisnera překonat lobem, ten však letěl mimo čtyři tyče hostující brány. Ve 12. minutě si hostující kapitán Dziža navedl míč z levé strany. Jeho tvrdou střelu Nezhoda vyrazil na roh. Z následného rohu se míč nešťastně odrazil od bránícího Martina Krpce do vlastní brány. 0:1! O dvě minuty později se z levé strany k další šanci dostal opět hostující Dziža. Jeho střela ale letěla jen těsně vedle levé tyče Nezhodovy brány. Ve dvacáté minutě si narazili míč Pavel Krpec s Martinem Krpcem. První jmenovaný se dostal do samostatného úniku na Preisnera, kterého se mu se štěstím podařilo na druhý pokus překonat. 1:1! Ve 27. minutě našel Skurka na hostující polovině osamoceného Martina Krpce, který se pokusil pohotově zakončit střelou z dvaceti pěti metrů. Jeho pokus však jen těsně minul hostující bránu. O pět minut později zahrozili opět hráči Staré Bělé. Vidiševský vypálil zpoza velkého vápna domácích. Jeho střela těsně minula Nezhodovu svatyni. Ve 44. minutě se ozvaly opět domácí Kozlovice, a to po volném přímém kopu Martina Krpce z cca třiceti metrů. Staré Běle se ale po odraženém míči podařilo jít okamžitě do brejku, který zakončoval nikým nehlídaný útočník hostí. Gólovou radost mu však překazil dobře vyběhlý Nezhoda. Ten míč vyrazil na Šimona Krpce, který jej dlouhým nákopem poslal za obranu na nabíhajícího Chýlka. Proti němu už vybíhal soupeř Preisner. Chýlek však zachoval chladnou hlavu a centrem před odkrytou bránu našel Pavla Krpce, jehož hlavičkou se rozvlnila hostující síť. 2:1!

Do druhé půle vstoupili lépe hráči Kozlovic. První šanci měl hned po změně stran Skurka, kterého osamoceného na pravé straně našel Matějka. Se Skurkovou střelou si však gólman hostí poradil. Poté následovala patnácti minutová pasáž, kdy Kozlovice začaly mírně přehrávat hostující Starou Bělu. Tuto část ukončil hostující Miškařík, který si navedl míč po levé straně až na velké vápno. Svou střelou obstřelil Nezhodu a srovnal na 2:2. Stará Běla začala hrát aktivněji a začala postupně přebírat otěže utkání. V 85. minutě zahrávali hosté autové vhazování na levé straně poblíž velkého vápna domácích. Po vhození se k míči dostal Akritidis. Ten si míč navedl na střed hřiště. Jeho střela se po lehké teči domácího obránce dostala se štěstím za záda Nezhody. 2:3! V úplném závěru mohl z přímého volného kopu z třiceti pěti metrů vyrovnat Martin Krpec. Jeho projektil však těsně minul levý horní roh Preisnerovy brány. Utkání tak bohužel skončilo prohrou domácího celku 2:3.

Ohalsy AT J.Vašendy: „Od prvních minut se jednalo o velice vyrovnané utkání. Mladý a velmi ambiciózní tým Staré Běle hrál celý zápas ve vysokém tempu, kterému jsme v závěru nedokázali díky ztrátě sil konkurovat. První poločas jsme odehráli vyrovnaně. Po obdržené brance jsme chtěli okamžitě srovnat stav. Do poločasu se nám podařilo vývoj utkání otočit. Hlavně díky naší houževnatosti a chtíči vyhrát. Bohužel tohle nám druhý poločas chybělo hlavně v závěru, kdy šlo vidět, že nám došly síly. Začali jsme sice lépe, ale po vyrovnávací brance jsme trošku přestali hrát a vyřadili jsme se z tempa. Dle mého názoru by tomuto utkání slušela remíza, ale tým ze Staré Bělé předvedl v závěru bojovnost a obrovskou chuť zvítězit. Kluky musím pochválit. I když už byli fyzicky vyčerpaní, dali do toho dnes vše a odmakali zápas do konečného hvizdu.“

 

 

FC Kozlovice — SK BESKYD Frenštát p.R.

FC Kozlovice — TJ Petřvald

FC Kozlovice — TJ Petřvald

FC Kozlovice — SK Viktorie Chlebičov

Prvních třicet minut utkání přineslo vyrovnaný souboj. Na straně Kozlovic bylo k vidění nespočet nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát. První velkou šanci měli hostující hráči z Chlebičova. K odraženému míči se na hranici malého vápna dostal Silber. Jeho střela z voleje však letěla vysoko nad bránu Chlebka. Ve 32. minutě se dostali hosté do další velké šance. Centr za obranu si do běhu bravurně přebral Dzierža a v samostatném úniku střílel jen těsně vedle domácí brány. Kozlovice se dostaly do první velké šance o dvě minuty později, kdy Václavík přihrávkou do velkého vápna našel Martina Krpce. Jemu však střela nesedla a gólman Sýkora si s ní poradil. Ve 39. minutě předvedly Kozlovice ukázkový přechod z obrany do útoku. Po rohu hostí se k míči dostal Václavík. Pasem do strany vyslal nabíhajícího Piskoře, který míč navedl až k šestnáctce Chlebičova a přihrávkou pod sebe našel opět Václavíka. Jeho střela jen těsně minula Sýkorovu bránu. První polovina zápasu skončila nerozhodně 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí Kozlovice. Od prvních minut zatlačovali Chlebičov na jejich polovině. Odměna v podobě vstřelené branky přišla v 50. minutě. Václavík zahrával rohový kop, po kterém se dostali domácí asi ke třem zakončení. První hlavičku vyrazil Sýkora, druhý pokus zlikvidoval hostující obránce na brankové čáře. Na třetí hlavičku Pavla Krpce už však byla defenzíva hostí krátká a míč skončil za zády hostujícího gólmana. O dvě minuty později už to bylo 2:0! Do rozhozené obrany Chlebičova vlétl Zdeněk Matějka, kterého vyslal do úniku Martin Krpec. Kozlovice i nadále vyvíjely velký tlak na defenzívu Chlebičova. V 54. minutě předvedli krásnou kombinace ve vápně hostí Václavík, Pavel Krpce a Martin Krpec. Pavel Krpce přichystal míč Martinu Krpcovi. Jeho střela však letěla vysoko nad bránu. Matějka si poradil v úniku ze strany tváří v tvář hostujícímu gólmanovi fantasticky. Jeho střela z velkého vápna vymetla pavučinu levého horního rohu Sýkorovy brány. O minutu později si do šestnáctky Chlebičova navedl míč Ondřej Chýlek. Jeho pokus o obstřelení gólmana skončil, i díky lehké teči hostujícího obránce, jen pár centimetrů vedle levé tyče Sýkory. Hosté se probudili až v 58. minutě, kdy si přes tři kozlovické obránce navedl míč Woch. Jeho pokus z dvaceti metrů proletěl jen těsně vedle levého horního rohu Chlebkovy brány. Poté už opět úřadovaly Kozlovice. V 64. minutě zahrával rohový kop Václavík. Míč proletěl až k Martinu Krpcovi, který se pokusil o akrobatické zakončení. Jeho pokus nůžkami letěl jen těsně vedle pravé tyče. V poslední minutě předvedli krásnou akci střídající kozlovičtí mladíci David Kabát a Josef Žáček. Kabát přihrával z levé strany do malého vápna, kde byl osamocen Žáček. Tomu však střela vůbec nevyšla a nohou nakonec jen promáchl.

Ohlasy asistenta trenéra J.Vašendy:

„První půle byla z naší strany velmi chaotická, vzniklo hodně zbytečných ztrát a nepřesných přihrávek.  To však přisuzuji nově zvolenému rozestavení, na které si kluci potřebovali zvyknout. Hosté měli díky tomu mírně navrch. Druhá půle vyzněla jednoznačně pro náš tým. Od prvních minut jsme hostující tým přehrávali. Naše snaha byla odměněna po pěti minutách, a to hned dvěma rychlými góly. Zbytek utkání už jsme si pohlídali a hráli zodpovědně dozadu i dopředu. Byl to zápas o jedné brance. Jsem rád, že tu branku jsme vstřelili právě my.

FC Kozlovice — FK Stařič

FC Kozlovice — FK Baník Albrechtice

FC Kozlovice — FK Baník Albrechtice