Report

Může jít o obrázek text, kde se píše CANIS I.B trída sk. D 19. KOLO FCK-Spálov 1 Nezhoda 13 Adamec 8 Prudky (C) FOOTBALZ CLUR 3 Hruška KOZLOVICE 4 Krpec Š. 2 Piskor F c 7 Václavík 19 5Lukosz 42 11 Matčjka 12 Najdek 9 Krpec M. CHLEBEK, HARABIŠ, LE, HRNČÁREK

Poněkud aprílové počasí přineslo další domácí výhru Kozlovic nad nevyzpytatelným soupeřem ze Spálova. Hned ve třetí minutě si na přihrávku na levém kraji naběhl Martin Krpec a svým přízemním centrem před bránu vybídl Patrika Piskoře ke skórování. Piskoř z bezprostřední blízkosti odkrytou bránu minul. V 8. minutě Kozlovice zahrávaly první rohový kop, ke kterému se postavil Martin Václavík. Na centr si naběhl Zdena Matějka a tvrdou střelou hlavou těsně minul pravý horní roh Martinovského brány. Kozlovice pokračovaly v náporu na bránu Spálova. V 10. minutě si míč připravil na svou silnější levou nohu Martin Krpec a tvrdou přízemní střelou vyzkoušel bdělost Martinovského, ten nezahálel a míč jen vyrazil před sebe. Domácí obránci míč dostali pouze za hranici velkého vápna, kde se jej zmocnil Tomáš Lukosz. Ten vyzkoušel obstřelit gólmana soupeřů technickou střelou. Bohužel střela opět těsně minula pravý horní roh brány. Kozlovice se konečně dočkaly v 19. minutě, kdy se po faulu v pokutovém území na Martina Václavíka postavil k zahrávání penalty Martin Krpec. Ten poslal Martinovského na opačnou stranu brány než míč a rozvlnil síť! 1:0 Po vstřelení úvodní branky Kozlovice poněkud zvolnily tempo, a to hlavně díky kouskování hry ze strany hráčů Spálova.  Hráči Kozlovic nedokázali na svůj vstup do utkání navázat, z čehož pramenila jediná výraznější proměněná šance Spálova. Ve 32. minutě si z levé strany na střed před velké vápno navedl míč hostující Pop a skákavou střelou k pravé tyči překonal domácího brankáře Nezhodu. Stav utkání se vyrovnal na 1:1. Kozlovice se díky obdržené brance otřepaly a začaly opět vyvíjet související tlak na bránu Martinovského. Ve 36. minutě si našel v šestnáctce míč Martin Krpec a tvrdou střelou mířil do levého horního rohu. Proti vstřelení branky byl ovšem domácí obránce, který těsně před čárou míč vyhlavičkoval na roh. Z následujícího rohového kopu, který zahrával Václavík, se k zakončení hlavou dostal Matějka. A opět jen těsně minul. Tentokrát levý horní roh brány. Následovalo posledních deset minut prvního poločasu, kde už se spíše jen dohrávalo. Ani jeden z týmu nechtěl před půlí inkasovat. Tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhého poločasu Kozlovice opět nastoupily aktivněji a hned od první minuty zatlačily Spálov před jejich bránu. Po několika slibných šancích držel stále nerozhodné skóre hostující gólman. Velký tlak využily Kozlovice až v 66. minutě, kdy po faulu na Matějku zahrával z levé strany volný přímý kop Martin Václavík. Na jeho centr si výborně naběhl kapitán Honza Prudký a míč lehkou tečí hlavou umístil za záda Martinovského. V 74. minutě sáhl domácí trenér k prvnímu střídání, kdy ze hry stáhl Lukosze a nahradil jej Jendou Harabišem. Ten do utkání vlétl jako uragán a bylo jej plné hřiště. Svou aktivitou strhl celý tým Kozlovic, který nepřestal v tlaku na hostující bránu. Bohužel žádná další šance už branku nepřinesla. V posledních minutách ještě Kozlovice využily dvě taktická střídání, kdy hřiště opustili Najdek a vzápětí Krpec M. Na jejich místa přišli Hrnčárek a Chlebek. Závěr už si Kozlovice pohlídaly a slavily tak těsnou výhru 2:1!

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika