Report

Může jít o obrázek text, kde se píše CANIS I.B trída sk. D 21. KOLO FCK- Koprivnice 1 Chlebek 13 Adamec 8 Prudky (C) FOOTBALL CLUR 4 Krpec KOZLOVICE 5 Dudek 10 Skurka F c 2 Piskor 19 42 7 Václavík 6 HarabišJ 11 Matčjka NEZHODA, HRNČÁREK, NAJDEK, LE 9 Krpec M.

Pokračujeme ve vítězném tažení! Kopřivnici jsme porazili 2:1!

Do utkání nastoupil aktivněji hostující celek z Kopřivnice. Domácí Kozlovice byly zatlačeny na vlastní polovinu, kde koncentrovaně bránily. Po pár závarech dokázala Kopřivnice vážněji ohrozit bránu Kozlovic až po osmi minutách hry, kdy si na centr z pravé strany naběhl hostující kapitán Bartoš. Jeho tvrdě střelenou hlavičku však svým pohotovým zákrokem chytil Přema Chlebek. Kozlovice se pomalu dostávaly do tempa hry a poctivým přístupem všech hráčů dostaly Kopřivnické borce pod tlak. První dobrá kombinace Kozlovic začala přihrávkou po pravé straně za obranu do velkého vápna Kopřivnice, kde si v náběhu výborně pokryl míč Martin Krpec. Ten je ale následně nevybíravým způsobem faulován jedním z Kopřivnických obránců. Na značku pokutového kopu si staví míč Martin Václavík a s instinktem zabijáka překonává Kopřivnického gólmana Beňa – to nám běžela dvacátá třetí minuta a Kozlovice vedou 1:0! Po vstřelení branky Kozlovice ožily a začaly vytvářet tlak na kopřivnickou bránu. Ve 30. minutě se dostal ke střele Honza Harabiš. Jeho pokus chytil Beňo a rychlým výhozem vyslal do brejku Bartoše. Ten však domácího Přemka Chlebka nepřekonal. Přišla čtyřicátá minuta a trenér Pepa Piskoř musel nuceně sáhnout k prvnímu střídání. Hřiště opustil zraněný Honza Harabiš a místo něj přišel Ondra Nezhoda. Do poločasu jsme už žádnou vážnější šanci neviděli. Tak se šlo do kabin za stavu 1:0!

Do druhé půle byl Pepa Piskoř opět nucen vinou zranění ke střídání. Vojta Dudek už na trávník nevyběhl a nahradil jej Míra Najdek. V prvních deseti minutách bylo na hostujícím celku vidět, že v kabině nejspíš proběhl od trenéra vítr. Kopřivnice opět začala vyvíjet aktivní tlak, který se však Kozlovicím podařilo ustát. Kopřivnice vsadila vše na jednu kartu a hnala se bezhlavě do útoku. Toho Kozlovice využily a ze zatažené obrany začaly hrozit brejky. V 55. minutě byl krásně vyslán do samostatného úniku Martin Krpec, který sice překonal hostujícího gólmana Beňa, ale střela skončila jen na břevně. O dvě minuty později šli do úniku Martin Krpec a Ondra Nezhoda. Nabídku, kterou dostal od Krpce však Nezhoda nedokázal zužitkovat. O pár minut později předvedli krásnou kombinaci Nezhoda a Skurka, který dostal míč až na levý okraj velkého vápna Kopřivnice. Skurka nezaváhal a přihrávkou „pod sebe“ na penaltu našel v náběhu Martina Krpce, ale ten opět minul. Další dobrý průnik Martina Krpce zastavil cca třicet metrů od brány nedovoleně Bednář. Střelou z volného přímého kopu na přední tyč se pokusil překvapit hostujícího gólmana Martin Václavík. Střela však letěla vysoko nad. Psala se šedesátá šestá minuta. Kozlovští nadále dobře bránili a Kopřivnici tak nepouštěli do příliš větších šancí. Naopak Kozlovice hrozily z brejkových situací. Běžela sedmdesátá první minuta a opět úřadoval Martin Krpec, kterého na hranici šestnáctky nedovoleně atakoval Bednář. Za svůj již několikátý tvrdý faul uviděl po zásluze druhou žlutou kartu a opustil tak hřiště. K volnému přímému kopu se opět postavil Martin Václavík a tentokrát z mnohem příjemnější pozice zakroutil míč za záda Beňa a rozvlnil síť. 2:0! Vyloučení hráče Kopřivnici paradoxně spíše pomohlo, než uškodilo. Začali vyvíjet ještě více aktivity a snažili se výsledek zvrátit na svou stranu. V 87. minutě si na centr z rohu naběhl nikým nehlídaný Ollender a hlavou snížil na 2:1!
Poslední minuty zápasu byly velice vypjaté. Kozlovice se těsný náskok snažily ubránit posledními zbytky sil. V posledních vteřinách se po čistém zákroku Honzy Prudkého snažil teatrálním pádem vymodlit penaltu pro Kopřivnici Bartoš. Pan rozhodčí však zachoval chladnou hlavu, vyhodnotil situaci správně a ukončil zápas. Kozlovice zvítězily těsně 2:1 a zvýšily tak svůj náskok v čele tabulky už na šest bodů před druhou Tichou. Na závěr nelze opomenout i velice nesportovní chování celé střídačky hostů, kteří bohužel neunesli porážku a po zápase velmi emotivně vtrhli na hřiště vylít si svou zlost směrem k hlavnímu sudímu.

Ohlasy asistenta
Jakub Vašenda: „Od začátku jsme věděli, že to bude pro nás velice náročný zápas. Kopřivnice má velmi kvalitní tým a hrají kvalitní fotbal. Věděli jsme, že když se nám podaří ustát počáteční nápor Kopřivnice, tak se začne hra vyrovnávat a vytvoříme si příležitosti pro skórování. Což se nám taky podařilo a po hrubé chybě hostujícího obránce jsme se dostali do vedení. Tady se ukázala slabá stránka Kopřivnického týmu. Tím myslím, že je velmi psychicky labilní a hráči na hřišti nepracují jako jeden tým, nýbrž každý hraje sám za sebe. Oproti tomu musím pochválit naše kluky, kteří na hřišti působili velice koncentrovaně a bojovali jeden za druhého! V druhé polovině se to opět potvrdilo, když jsme z kraje poločasu stejným způsobem ustáli nápor. Začali jsme chodit do samostatných úniků. Tady bych poznamenal, že naše efektivita musí být daleko větší a proti takovému soupeři si nesmíme dovolit neproměňovat šance, kterých bylo požehnaně. Naštěstí se nám podařilo po jednom přímém kopu skórovat a navýšit náš náskok. V závěru utkání sice Kopřivnice snížila a měla velký tlak na naši bránu, ale celý náš tým odvedl skvělou práci v obrané fázi. Pro nás je to velmi cenné vítězství, ale pořád nás čeká ještě dlouhá cesta, musíme jít zápas od zápasu a hlavně zůstat nohama na zemi.“

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
08/05/2022 16:30 Muži sezona 2021/2022 8.5.2022 90'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika