Report

Prvních třicet minut utkání přineslo vyrovnaný souboj. Na straně Kozlovic bylo k vidění nespočet nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát. První velkou šanci měli hostující hráči z Chlebičova. K odraženému míči se na hranici malého vápna dostal Silber. Jeho střela z voleje však letěla vysoko nad bránu Chlebka. Ve 32. minutě se dostali hosté do další velké šance. Centr za obranu si do běhu bravurně přebral Dzierža a v samostatném úniku střílel jen těsně vedle domácí brány. Kozlovice se dostaly do první velké šance o dvě minuty později, kdy Václavík přihrávkou do velkého vápna našel Martina Krpce. Jemu však střela nesedla a gólman Sýkora si s ní poradil. Ve 39. minutě předvedly Kozlovice ukázkový přechod z obrany do útoku. Po rohu hostí se k míči dostal Václavík. Pasem do strany vyslal nabíhajícího Piskoře, který míč navedl až k šestnáctce Chlebičova a přihrávkou pod sebe našel opět Václavíka. Jeho střela jen těsně minula Sýkorovu bránu. První polovina zápasu skončila nerozhodně 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí Kozlovice. Od prvních minut zatlačovali Chlebičov na jejich polovině. Odměna v podobě vstřelené branky přišla v 50. minutě. Václavík zahrával rohový kop, po kterém se dostali domácí asi ke třem zakončení. První hlavičku vyrazil Sýkora, druhý pokus zlikvidoval hostující obránce na brankové čáře. Na třetí hlavičku Pavla Krpce už však byla defenzíva hostí krátká a míč skončil za zády hostujícího gólmana. O dvě minuty později už to bylo 2:0! Do rozhozené obrany Chlebičova vlétl Zdeněk Matějka, kterého vyslal do úniku Martin Krpec. Kozlovice i nadále vyvíjely velký tlak na defenzívu Chlebičova. V 54. minutě předvedli krásnou kombinace ve vápně hostí Václavík, Pavel Krpce a Martin Krpec. Pavel Krpce přichystal míč Martinu Krpcovi. Jeho střela však letěla vysoko nad bránu. Matějka si poradil v úniku ze strany tváří v tvář hostujícímu gólmanovi fantasticky. Jeho střela z velkého vápna vymetla pavučinu levého horního rohu Sýkorovy brány. O minutu později si do šestnáctky Chlebičova navedl míč Ondřej Chýlek. Jeho pokus o obstřelení gólmana skončil, i díky lehké teči hostujícího obránce, jen pár centimetrů vedle levé tyče Sýkory. Hosté se probudili až v 58. minutě, kdy si přes tři kozlovické obránce navedl míč Woch. Jeho pokus z dvaceti metrů proletěl jen těsně vedle levého horního rohu Chlebkovy brány. Poté už opět úřadovaly Kozlovice. V 64. minutě zahrával rohový kop Václavík. Míč proletěl až k Martinu Krpcovi, který se pokusil o akrobatické zakončení. Jeho pokus nůžkami letěl jen těsně vedle pravé tyče. V poslední minutě předvedli krásnou akci střídající kozlovičtí mladíci David Kabát a Josef Žáček. Kabát přihrával z levé strany do malého vápna, kde byl osamocen Žáček. Tomu však střela vůbec nevyšla a nohou nakonec jen promáchl.

Ohlasy asistenta trenéra J.Vašendy:

„První půle byla z naší strany velmi chaotická, vzniklo hodně zbytečných ztrát a nepřesných přihrávek.  To však přisuzuji nově zvolenému rozestavení, na které si kluci potřebovali zvyknout. Hosté měli díky tomu mírně navrch. Druhá půle vyzněla jednoznačně pro náš tým. Od prvních minut jsme hostující tým přehrávali. Naše snaha byla odměněna po pěti minutách, a to hned dvěma rychlými góly. Zbytek utkání už jsme si pohlídali a hráli zodpovědně dozadu i dopředu. Byl to zápas o jedné brance. Jsem rád, že tu branku jsme vstřelili právě my.

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
16/10/2022 15:00 Muži sezóna 2022/2023 16.10.2022 90'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika