Report

Na domácím stadioně stále stoprocentní! Po posledním utkání jsme se rozhodli udělat pár změn v sestavě, které měly za úkol oživit naši hru směrem dopředu. Do první větší šance se dostali hned ve druhé minutě hosté, když po volném přímém kopu z levé strany vznikl závar před bránou Kozlovic, který se podařil zažehnat až gólmanovi Ondrovi Nezhodovi. Kozlovice zahrozily o pár minut později, kdy se dostal ke střele z hranice velkého vápna Matějka. Jeho střelu vytěsnil hostující gólman na roh. K zahrávání následného rohu se se postavil Václavík. Svým přesným centrem našel na v náběhu na přední tyč Matějku, který přesnou střelou hlavou otevřel skoré utkání. 1:0! Po deseti minutách hry vymyslel z levé strany Martin Krpec nádherný centr za obranu na nabíhajícího Matějku, který poslal míč kolem vybíhajícího gólmana rovnou do sítě. 2:0! O dvě minuty později se probral hostující tým. První šance, kterou měl pravý krajní záložník ještě dokázal Nezhoda zlikvidovat, ale tlak hostujících na domácí obranu se zvyšoval. Tak přišel trest v podobě inkasované branky. 2:1 Hostující se nadechli a zatlačili Kozlovické borce k vlastnímu pokutovému území. Ve 22. minutě vyslal tvrdou střelu z přímého volného kopu hostující kapitán Pekárek. Střelu vyrazil na roh výborně chytající Nezhoda. Z následného rohu hostující hráči trefili břevno. Ve 30. minutě Kozlovice zahrávaly další rohový kop. Centr Václavíka našel osamoceného Martina Krpce, který přízemní střelou překonal vše, co mu stálo v cestě. 3:1! Tempo utkání neutichalo ani v posledních 15. minutách. Hra se přelévala ze strany na stranu. Do konce poločasu však žádná vážnější šance nepřišla, a tak poločas skončil 3:1.

Do druhé půle nastoupily Kozlovice vlažněji a soupeř nás zatlačil na naši polovinu. Neustálý nápor soupeře utichl až v 65. minutě, kdy našel Martin Krpec krásnou přihrávkou mezi obránce nabíhajícího Prudkého. Tomu se i díky nešťastné teči jednoho z hostujících obránců podařilo překonat vybíhajícího gólmana hostí. 4:1! O dvě minuty později Kozlovská defenzíva opět zbytečně zazmatkovala a darovala špatnou rozehrávkou šanci soupeři, který dokázal snížit na 4:2! Po inkasované brance se Kozlovicím podařilo hru uklidnit a opět začaly přebírat otěže utkání. V 74. minutě vyslal Maritn Krpec z vlastní poloviny do samostatného úniku Václavíka, který si poradil v situaci jeden na jednoho „mazácky“ a překonal vybíhajícího hostujícího gólmana. Zpečetil tak skoré utkání na konečných 5:2!

Posledních pár minut už se více méně dohrávalo v režii Kozlovic.

Ohlasy asistenta trenéra:

Do utkání jsme se po posledních nezdarech rozhodli udělat pár změn, kterýma jsme chtěli oživit naši hru, což se nám podařilo. Od prvních minut mělo utkání velké tempo. Soupeř byl hodně bojovný a urputný. Nám se podařilo vstřelit branku z kraje utkání, což nám dodalo klid na kopačky a začali jsme přebírat otěže utkání. První poločas jsme měli o něco málo více ze hry. Do druhé půle jsme vstoupili hodně vlažně a soupeř toho využil. Zatlačil nás na naši polovinu a vytvářeli si poměrně dost šancí. Na naši pasivitu jsme reagovali v 60. minutě střídáním, kterým se nám podařilo dostat se zpět do utkání. Hra se vyrovnala a my jsme se začali dostávat do gólových příležitostí. Soupeře jsme zlomili až poslední brankou a poté už jsme na hřišti dominovali. Mrzí mě, že jsme opět udělali několik chyb, po kterých jsme dostali dva góly. Celý tým dnes podal výborný výkon, ale rád bych vyzdvihl výkon Ondry Nezhody, který nás svými zákroky podržel. Dále musím zmínit trio hráčů, kteří byli u všech vstřelených branek, a to Martin Krpec, Zdeněk Matějka a Martin Václavík.

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
04/09/2022 16:00 Muži sezóna 2022/2023 4.9.2022 90'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika