Report

Může jít o obrázek text, kde se píše ČPP I.AA trída sk. A 2. KOLO FCK Mokré Lazce FOOIBALL CLUR KOZLOVICE FAAC 19 20 Nezhoda 6 Ermis 8 Prudky (C) 7 Bednár 4 Krpec Š. 13 Jarotek 5 Lukosz 15 Václavík 10 Skurka KARBAN, NAJDEK, LE, HRNČÁREK, 11 Matejka 9 Krpec M. JANÁS, CHYLEK Ο., WEISSMAN, ADAMEC

První domácí utkání skončilo vítězně! Mokré Lazce jsme porazili 4:2.

Kozlovice vstupovaly do prvního domácího utkání do neznámých vod ČPP I.A třídy sk. A. Soupeřem jim byl zkušený celek z Mokrých Lazců, který se loni umístil na desáté příčce. Síla hostujícího celku byla především ve zkušené ose týmu, kterou tvoří zkušení hráči Wojnar, Kosňovský a „sniper“ Gavlas. Od prvních minut utkání šla kvalita a fotbalovost hostujících znát. Kozlovice se však nenechaly zahanbit a do utkání nastoupily s patřičnou grácií. Zápas tak byl od prvních minut velice vyrovnaný. První vážnější akce byla k vidění v deváté minutě, kdy se po volném přímém kopu z pravé strany, který zahrával Lukosz dostal k hlavičce Šimon Krpec. Na jeho pokus se krásným zákrokem vytáhl hostující gólman Minarčík. Kozlovice začínaly přebírat otěže zápasu. K další vážnější šanci se domácí dostali v 18. minutě, kdy našel Václavík přesným pasem na pravou stranu nabíhajícího Jarotka. Ten zvolil přízemní centr před bránu na nabíhajícího Martina Krpce, na kterého však vyzrál výborným výběhem gólman Minarčík. Hned o minutu později dostal Jarotek příležitost otevřít skoré. Lukosz vyslal pasem za obranu do samostatného úniku Jarotka, který zkusil obstřelit hostujícího gólmana to se mu však nepodařilo a Minarčík byl opět bezchybný. Neuběhly ani dvě minuty a Kozlovice měly další obrovskou šanci. Volný přímý kop z poloviny zahrával Lukosz, který našel Martina Krpce. Krpec míč pohotově sklep nabíhajícímu Prudkému. Ten však nedokázal střelu usměrnit mezi tři tyče. Ve 38. minutě dostal míč do samostatného úniku Martin Krpec. Při snaze obejít hostujícího gólmana byl ve velkém vápně faulován. Paní rozhodčí Bystroňová neváhala ani vteřinu a odpískala pokutový kop. V tu chvíli se strhla velká mela, kdy se jali hráči Mokrých Lazců vyčinit nevybíravými výrazy svůj nesouhlas s rozhodnutím. Hostující kapitán Gavlas svůj hněv přehnal a byl za své chování po druhé žluté kartě vyloučen. Následný pokutový kop zkušeně proměnil Václavík a otevřel tím skóre utkání. Ve 45. minutě měl obrovskou šanci Matějka, kdy se po centru od Jarotka ocitl osamocen před hostujícím gólmanem. Jeho pokus však Minarčík zlikvidoval. Tím nám také skončil první poločas a šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí Kozlovice.

Do druhé půle šly Kozlovice s jasným cílem co nejrychleji vstřelit druhou branku. To se podařilo! Rozběhla se 46. minuta a hned první střela Zdeňka Matějky z necelých dvaceti metrů skončila za zády Minarčíka. Poté následovala patnácti minutovka kdy se ke slovu dostali hosté. První velkou šanci měl v 56. minutě Šimeček. Jeho střelu za střední vzdálenosti vyrazil výborným zákrokem na roh Nezhoda. Po následném rohu vznikl před bránou domácích závar, ze kterého však nic nedokázali hosté vytěžit. O dvě minuty později se ke střela z velkého vápna dostal Wojnar. Jeho pokus mířil těsně nad bránu. V 61. minutě zahrával přímý kop Hoza. Jeho střelu si výborně pohlídal Nezhoda. Kozlovice vysvobodil nákopem po rychle rozehraném volném kopu z vlastní poloviny Bednář. Obrana hostujících zaspala a na bránu si to sám namířil Václavík, který prodal své zkušenosti a obstřelil vybíhajícího Minarčíka. Kozlovice šly do vedení 3:0! V 65. minutě dostal míč na levou stranu Skurka. Míč si navedl do velkého vápna, kde zkusil najít přihrávkou pod sebe Matějku. Míč byl však příliš dlouhý a Matějka zakončoval v pádu. I tak měl z jeho pokusem hostující gólman starosti. O deset minut později se vydal na hostujícího gólmana Matějka. Využil vysokého výběhu Minarčíka a krásným lobem navýšil gólový náskok domácích. V 77. minutě mohl skóre navýšit opět Matějka po krásné kombinaci s Václavíkem se pokoušel lobem překonat hostujícího gólmana, který se nenechal podruhé nachytat. Závěrečných dvanáct minut Kozlovice podcenily a do hry se opět dostaly Mokré Lazce. Hned v 79. minutě snížil po zmatku v domácí obraně Šimeček. 4:1 V 82. minutě se k výstavní střele dostal Wojnar (opět po špatné domluvě v domácí obraně). Nezhoda na jeho střelu do pravého horního rohu nedosáhl. 4:2 Zbylých 8. minut už se podařilo Kozlovicím pohlídat a utkání tak skončilo 4:2!

Ohlasy asistenta trenéra Jakuba Vašendy:
„Od utkání jsme očekávali velkou kvalitu a fotbalovost což bylo k vidění hned od prvních minut. My jsme šli do zápasu s tím, že na hosty nastoupíme a budeme chtít hrát naši hru. Což se nám od prvních minut dařilo. Až na posledních dvanáct minut, kdy jsme udělali zbytečné chyby, kvůli kterým jsme se dostali pod tlak jsme odevzdali velice dobrý výkon. Ten závěr bych přisoudil naši nezkušenosti ve vyšší soutěži. Ukázalo nám to, že je potřeba udržet koncentraci až do závěrečného hvizdu. Kvalita týmů v soutěži bude velká a budou nás za každou takovou chybu trestat.“

Sestava

Nezhoda – Ermis (44’ Najdek), Bednář, Prudký (C), Krpec Š. (78’ Weissmann) – Jarotek (78’ Karban), Lukosz, Václavík, Matějka, Skurka (71’ Janás) – Krpec M. (71’ Chýlek O.)

Statistiky

Poločas: 1:0

Rozhodčí: Bystroňová – Juřička, Herda

ŽK: Krpec Š. – Kosňovský, Gavlas ČK: Gavlas

Diváci: 325

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
14/08/2022 17:00 Muži sezóna 2022/2023 14.8.2022 0'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika

Výsledky

Klub1 poločas2 poločasGóly
FC Kozlovice134
FK Sokol Mokré Lazce022

FC Kozlovice

Zdeněk Matějka Záložník
Daniel Chýlek Záložník