Náhled

Po dvou bezbrankových remízách přicestovaly Darkovičky do Kozlovic s cílem zahrát si otevřený fotbal a konečně se zase trochu rozstřílet. Jenže tyto predikce se nenaplnily. Místo pěkné podívané přišla na řadu urputná bitva o každý metr. O výsledku nakonec rozhodl jediný gól Moravce, který přisoudil tři body hlučínskému celku.
V prvním poločase měli více ze hry Kozlovice. V Kozlovicím bylo o víkendu veselo, neboť se v obci slavila místní Krmáš. Cestu na fotbalový stadión si našla velmi slušná návštěva 450 platících diváků. Ti se ovšem pěkného fotbalu moc nenasytili, protože se hrálo na velmi obtížném terénu, který byl místy dosti podmáčený. Domácí tým měl v prvním poločase mírnou herní převahu, ale na pozornou obranu Darkoviček vyzrát nedokázal. Přesto si v průběhu první půle obě strany vypracovaly po jedné slibné šanci. Nejprve hostující Moravec mohl poslat svůj tým do vedení, ale ve finální fázi vyhořel, když střelou z pětky vůbec netrefil bránu. Domácí mohli udeřit po brejku Piskoře, ale ani jemu se nepodařilo skórovat, protože svůj pokus zamířil mimo tyče.

Druhá půle patřila hostům, kteří nakonec i udeřili. Po přestávce byly Darkovičky mnohem nebezpečnější a rovněž aktivnější na míči. Středopolař Hanauer rozdával přihrávky za obranu, z kterých se snaží obvykle těžit agilní Moravec, jenže o tom je známo že na gól potřebuje aspoň tři vyložené šance. A to se potvrdilo i v Kozlovicích. Mladý útočník Darkoviček se ve své třetí vyložené šanci zápasu konečně nemýlil a pálil ostrými. Po přihrávce Kabicha a ne moc přesvědčivém obranném zákroku stopera dokázal zpoza vápna propálit domácí obranný val – 0:1. V samém závěru mohli hosté ještě vytěžit maximum a své vedení pojistit, ale díky špatně vyřešené finální fázi a rovněž už tak dost poničenému terénu zůstaly akce nedotaženy do konce. V samém závěru vybídl Martin Krpec svým rohovým kopem k vyrovnání Bednáře, jenže jeho hlavička postrádala přesnost a skončila mimo bránu. Darkovičky si i poroto nakonec své vedení uhájily.

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
02/10/2022 15:00 Muži sezóna 2022/2023 2.10.2022 0'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika