TJ Sokol Kozmice — FC Kozlovice

Ani druhé venkovní utkání Kozlovicím nevyšlo.

Kozlovice nastupovaly do utkání s několika změnami v sestavě. Chybějící Václavíka a Dudka nahradili Chýlek O. a Jarotek. Od prvních minut mělo utkání vysoké tempo a hrálo se nahoru a dolů. Již v 5. minutě se domácí dostali k sérii čtyř po sobě jdoucích rohů, které Matějka ukončil vybojovaným míčem před velkým vápnem a následným centrem za domácí obranu na nabíhajícího Martina Krpce. Ten v samostatném úniku těsně minul bránu domácích Kozmic. V 10. minutě došlo v řadách Kozlovic ke ztrátě na středu hřiště, ze které domácí fotbalisté dokázali přejít do okamžitého útoku. Ivánek našel v náběhu mezi stopery Mlýnka, který překonal vybíhajícího Nezhodu. 1:0! Následovala půl hodina, ve které se hra přelévala ze strany na stranu. K vidění bylo pár slibně rozvíjejících se situací, kterým však chyběla přesná finální fáze. Kozlovice pomalu přebíraly otěže utkání, ale výborná defenzivní práce domácího týmu je nepustila prakticky do velkého vápna. Po čtyřiceti minutách hry se přece jen našla skulinka. Krpec Š. odcentroval z levé strany míč na hranici velkého vápna Kozmic, kde si jej našel Matějka. Jeho střela hlavou však neměla dostatečné parametry a letěla nad bránu Černého. První poločas tak moc příležitostí na vstřelení branky nepřinesl.

Do druhé půle vstupovaly Kozlovice s cílem otočit utkání ve svůj prospěch. Od začátku se dařilo Kozlovicím určovat tempo hry. Domácí kvalitně postavená defenzíva byla však razantně proti. Ošemetná šedesátá minuta. Opět se nám dařilo držet naději jen do 63. minuty. Kdy se po zmatku v Kozlovické „šestnáctce“ ocitl u míče Herák a tvrdou ranou propálil vše co mu stálo v cestě. 2:0! O tři minuty později domácí útočníci vlétli do rozhozené Kozlovické obrany. Na přízemní centr z pravé strany vyběhl Nezhoda. Míč ve skoku pouze vyrazil k nohám osamoceného Opíchala, který už měl před sebou zcela odkrytou bránu a zpečetil tak vítězství domácích na konečných 3:0! Posledních dvacet pět minut už domácí bránili snad ve všech desíti lidech. Kozlovice tak měly velký problém prosadit se ve velice zahuštěném prostoru před bránou. Centry chodily jak z levé, tak z pravé strany, ale většina z nich končila na hlavách domácích obránců.

Utkání tak skončilo 3:0.

Ohlasy asistenta trenéra Jakuba Vašendy

„Do zápasu jsme šli s tím, že chceme naplno bodovat. Od prvních minut však bylo jasné, že to bude velice těžké utkání. Domácí tým měl na menším hřišti propracovanou defenzivní činnost a nechával nám moc prostoru ve velkém vápně. Jsem rád, že jsme se stále snažili hrát fotbal, i když jsme celý zápas útočili, jak se říká „do plných“. Do příštích zápasů se musíme více vyvarovat chybám, které děláme. Tyhle poslední dva zápasy nám ukázaly, jak soupeři trestají naše chyby. Přeci jen sezona teprve začala v nové soutěži ještě rozkoukáváme. Věřím, že pokud na sobě budeme pořád stejně pracovat, tak se brzy dostaví výsledky.“