SK Tichá – FC Kozlovice

První jarní prohra. Na půdě Tiché jsme padli 2:1! Kozlovice byly nuceny do utkání udělat vlivem pracovních povinností a zranění několik změn. Do zápasu nemohli zasáhnout Václavík, Harabiš Jan a Prudký. Dále dlouhodobě chybí Lukosz a Ermis. Po půlroční pauze se do sestavy vrátil Mirek Bednář a Pavel Krpec. Do utkání jsme vstoupili aktivně. Po pár vteřinách se do samostatném úniku dostal Pavel Krpec. Svůj nájezd však neproměnil. Tichá však nezůstala pozadu a bránu Kozlovic ve třetí minutě ohrozil střelou z dvaceti metrů domácí Skoupil. Jeho střela jen těsně minula Nezhodovu bránu. V 6. minutě připravil palebnou pozici pro Bednáře, sklepnutím na velkém vápně, Martin Krpec. Bednář svou razantní ranou přestřelil. Běžela devátá minuta, když byl těsně před šestnáctkou domácích faulován Pavel Krpec. Z následného přímého kopu vyzkoušel pozornost gólmana Pikulíka Mirek Bednář. Ten jeho střelu brilantním zákrokem vyrazil na roh. Skurka s Martinem Krpcem předvedli na středu hřiště krásnou kombinaci, kterou však v samostatném úniku nedokázal Skurka zužitkovat – to běžela dvanáctá minuta. O minutu později se ke střele z velkého vápna dostal Martin Krpec. Jeho pokus těsně minul Pikulíkovu bránu. Tichá se dostala k prvnímu vážnějšímu ohrožení Kozlovské brány v šestnácté minutě, kdy si na centr z levé strany naběhl Janáč a jeho tvrdou ránu „z voleje“ vyhlavičkoval těsně před brankovou čárou Vojta Dudek. Ve 25. minutě zkoušel Skurka přihrávkou najít na malém vápně osamoceného Martina Krpce, který měl zcela odkrytou bránu. Jenže v poslední chvílí se před ním zjevil Janáč a výborným obraným zákrokem míč odkopl. Do dalšího samostatného úniku se dostal ve třicáté šesté minutě Zdeněk Matějka, který ve finální části zkoušel obstřelit vybíhajícího Pikulíka. Ten však opět skvělým zákrokem míč chytil. Běžela už poslední minuta první půle a Kozlovice šly do přečíslení čtyři na jednoho. Jediný obránce Tiché však na kombinaci kozlovických vyzrál a míč zahrál do zámezí. Z následného rohového kopu se Kozlovice konečně dočkaly! Po závaru před bránou se k odraženému míči dostal Zdeněk Matějka, který se tentokrát nemýlil a otevřel skóre utkání! To byla také poslední akce, kterou jsme v prvním poločase viděli. Kozlovice šly do kabin za vedení 1:0!

Do začátku druhé půle Kozlovice nastoupily s jasným cílem, a to v co možná nejkratší možné době navýšit skóre. První deset minut bylo hodně bojovných a na obou stranách nebyla k vidění žádná vážnější akce až na povedený centr za obranu Tiché od Honzy Adamce, který našel v náběhu Martina Krpce. Ten však střelou „z voleje“ bránu minul. V 55. minutě tichavský gólman Pikulík poslal dlouhým výkopem za obranu do šance Švrčka, který i přes konfrontaci s dvěma kozlovskými obránci dokázal svou bojovností a dravostí skórovat. Srovnáno 1:1! O dvě minuty později byl kozlovský trenér Josef Piskoř nucen vystřídat Mirka Bednáře a nahradil jej Mirek Vyvial! Kozlovicím se stále nedařila finální fáze hry. Za to domácí se dostávali stále více do zakončení. V 65. minutě se dostal ke střele tichavský Švrček. Tentokrát byl však proti Nezhoda a jeho střelu zlikvidoval. O dvě minuty později nastal opět závar před kozlovským velkým vápnem, kde se dostal ke střele jeden z tichavských hráčů. Jeho střelu do horního rohu brány však brilantním zákrokem vyrazil Ondra Nezhoda. Tlak Tiché neustal ani o pár minut později, kdy po rozehrání přímého volného kopu hlavičkoval těsně vedle Fajčák. Josef Piskoř se rozhodl oživit hru a v 72. minutě vyslal na hřiště dva mladé borce z dorostu – Filipa Tabacha a Dana Ryšku. Hřiště opustili Skurka a Piskoř. Hra Kozlovic začala být aktivnější směrem dopředu. Bohužel Kozlovice stále trápila finální fáze hry. Trest pro Kozlovice přišel pět minut před koncem v podobě dlouhého míče za obranu, na který si naběhl Kocián. Jeho střelu vyrazil Nezhoda, ale ke smůle Kozlovic míč nakonec doputoval do sítě. V závěru se už Kozlovice k ničemu vážnějšímu nedostaly, a tak utkání skončilo první jarní prohrou 2:1!

Ohlasy asistenta trenéra
Jakub Vašenda: „Dnešní utkání se mi hodnotí velice těžko. Z naší strany byly k vidění dva hodně odlišné poločasy. V první půli jsme hráli dobrý kombinační fotbal a vytvářeli jsme si skvělé šance. Bohužel se nám nepodařilo z vyložených šancí skórovat. Druhý poločas se nám vůbec nedařila přechodová a finální fáze. Herně jsme odpadli a dostali do tempa domácí. Obě inkasované branky byly po našich chybách, kterým se musíme vyvarovat. Tichá mi přišla v druhé půli odhodlanější a sebevědomější. I přesto, že jsme prohráli, vidím pozitiva. Mirek Bednář a Mirek Vyvial se nám pomalu, ale jistě vrací do hry, což je skvělá zpráva. Dále musím opět vyzvednout mladé kluky z dorostu, kteří nám přišli pomoct a hru opět oživili! Ještě máme před sebou dost utkání a ve hře je stále hodně bodů. My se budeme snažit urvat jich co nejvíce!“