Nezhoda O.

Adamec, Prudký, Bednář, Skurka

Jarotek (73′ – Žáček J.), Václavík, Chylek O.(89′ – Le) , Matějka, Piskoř (69′ – Kabát D.)

Krpec M. (73′ – Dudek)

Kvalita zápasu o důležité body byla značně ovlivněna stavem hrací plochy, na které bylo velice obtížné prosazovat se kombinační hrou. Hosté z Kozlovice začali zápas aktivním presinkem, kterým domácím hráčům ztěžovali rozehrávku a nutili je k dlouhým nakopávaným balónům, s kterými si však kozlovická obrana dokázala poradit a následně i konstruktivně rozehrávat své útočné akce. Odměnou hostům byla branka na 0:1 v 9. minutě zápasu, kdy Martin Krpec dostal přihrávku na roh pokutového území, kličkou se zbavil hned dvou domácích obránců a levou nohou se pokusil obstřelit domácího gólmana. Ten střelu vyrazil pouze před sebe na nikým nehlídaného Václavíka, který pohotově uklidil míč do domácí sítě. Ani v další pasáží hosté nepolevovali v napadání rozehrávky domácích, což přineslo ovoce v podobě druhé branky ve 14. minutě. Opět to byl aktivně hrající Martin Krpec, jenž u pomezní čáry zachytil nepodařený odkop domácího brankáře a kopem domácích z těžkého úhlu trefil poloodkrytou svatyni hradeckých. V dalším průběhu prvního poločasu se začali taky domácí dostávat stále častěji na dostřel hostující brány. Ale buďto jim nepřálo štěstíčko v zakončení, jako při razantní střele z úhlu do tyče, nebo v cestě stál brankář Kozlovic Nezhoda, který musel vytáhnout hned několik brilantních zákroků, aby udržel čisté konto. Do poločasu už se skoro neměnilo.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, kteří se tlačili dopředu již s větším počtem hráčů, než tomu bylo v první půli. Tato aktivita vyústila v několik nebezpečných centrů, se kterými si však obrana Kozlovic včele s jistým brankářem dokázala poradit. A tak to byli hosté, kteří se v 54. minutě radovali z další branky, kdy po nenápadné akci po levé straně nachytal mladičký Jarotek domácího gólmana střelou z úhlu. Další minuty se nesly v duchu boje o střed hřiště, domácí začali být důraznější v osobních soubojích a odměnou jim byla branka na 1:3. Domácí důrazem získali míč v nebezpečném prostoru ve středu hřiště, využili rozestoupení stoperské dvojice Kozlovic pro průnikovou přihrávku na domácího Fajkuse, který z blízka překonal jinak bezchybného Nezhodu. A protože hostující Chýlek v 80. minutě neproměnil svůj samostatný nájezd na brankáře, stejně jako Václavík svůj přímý kop z 18 metrů, skóre už se neměnilo.

Ohlasy trenéra

Do utkání jsme šli s cílem částečně odčinit sérii dvou porážek a nastartovat se na vítěznou vlnu, což se nám dokonale podařilo. Nutno říci, že při nás stálo konečně i to fotbalové štěstíčko. V první půli jsme se ještě snažili o konstruktivní zakládání útočných akcí, přestože to bylo dost rizikové na takovém terénu, nicméně se to vyplatilo. Druhý poločas už ale z naší strany nebyl herně ideální. Hodně nám pomohl jistý výkon Ondry Nezhody v bráně a i za přispění kluků z lavičky jsme to dobojovali až do konce. Tři body bereme s pokorou a budeme se připravovat na další těžké utkání proti Darkovičkám.