Report

Může jít o obrázek text, kde se píše CANIS I.B trída sk. D 20. KOLO Stary StaryJičín- Jičín -FCK 1 Chlebek 13 Adamec 8 Prudky (C) FOOTBALL CLUP 3 Hruška KOZLOVICE 4 Krpec Š. 2 Piskor F c 6 HarabišJ. 19 42 5 Dudek 11 Matejka 12 Najdek 9 Krpec M. HARABIŠ,L HRNČÁREK,SKURKA, RYŠKA

Jediná branka rozhodla o vítězství Kozlovic ve Starém Jičíně!
Utkání začalo ve velmi vlažném tempu. V prvních deseti minutách jsme neviděli žádnou vážnější šanci ani na jedné straně. Pomalý začátek přinesl spoustu nepřesností u obou týmů. Kozlovice se začaly postupem času dostávat do šancí hlavně díky skvělé fungující spolupráci mezi Martinem Krpcem, Zdenou Matějkou a Jendou Harabišem. První příležitost vytvořil v 15. minutě Martin Krpec. Jeho střela však jen těsně minula konstrukci Tichánkovy brány. Ve 25. minutě zahrával přímý volný kop Jenda Harabiš. Krásným centrem našel v náběhu Patrika Piskoře, který zkusil překvapit gólmana Tichánka elegantním zakončením prsy. Tichánek míč v těžké pozici vyrazil na Martina Krpce, kterému se však nepodařilo dopravit míč do sítě. O pár minut později využil zaváhání domácí obrany Martin Krpec a vydal se do samostatného úniku na Tichánka. Při kličce na gólmana si ale míč posunul daleko od nohy a míč tak doputoval až do zámezí. Ve 30. minutě se k míči ve velkém vápně opět dostal Martin Krpec, tentokrát zkoušel technickou střelou překonat domácího gólmana. Ten byl však opět proti a míč vyškrábl konečky prstů na roh. Další velkou šanci nevyužil Míra Najdek. Když dostal možnost samostatného úniku na domácí bránu. Při kličce na gólmana byl tvrdě atakován, ale dle rozhodnutí sudího se nejednalo o nedovolený zákrok. Do konce první půle už jsme žádnou výraznější šanci neviděli, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
Druhá půle začala velmi zostra. V boji o střed hřiště bylo k vidění několik nevybíravých zákroků ze strany Starého Jičína. Paradoxně ve 47. minutě dostal žlutou kartu za zákrok na domácího Hatlapatku Jenda Harabiš. Trenér Pepa Piskoř sáhl v 53. minutě k prvnímu střídání. Hřiště opustil po velmi sympatickém výkonu Jenda Harabiš a na jeho místo přišel Daniel Ryška. Situace se vyostřovala a rozhodčímu Ochodkovi pomalu docházela trpělivost. A tak začal rozdávat karty na domácí straně. V 55. minutě obdržel žlutou kartu Máňák. V 68. minutě Jurajda a v 70. minutě Radko. Po této sérii žlutých karet se domácí trochu uklidnili. Fotbalových akcí však stále moc k vidění nebylo. Pepa Piskoř se snažil hru oživit dalším střídáním. V 73. minutě měl odpracováno Patrik Piskoř a nahradil jej velezkušený Kuba Harabiš. Běžela 78. minuta, když na půlící čáře vybídl Zdeněk Matějka k samostatnému úniku Martina Krpce společně s Danem Ryškou. Martin Krpec navedl míč až těsně před domácího gólmana a v poslední možnou chvíli přihrál před odkrytou bránu Ryškovi. Ten neváhal a svým premiérovým gólem rozvlnil síť! V 83. minutě došlo k poslednímu střídání na straně Kozlovic. Hřiště opustil Vojta Dudek a místo něj přišel Zdeněk Hrnčárek. V 85. minutě jsme mohli výhru potvrdit druhou brankou. Kdy se do samostatného úniku dostali Šimon „Plánička“ Krpec a Daniel Ryška. První zmíněny však nedokázal gólmana Tichánka překonat. Poslední minuty si Kozlovice pohlídaly a přiváží tak domů velmi cenné vítězství 0:1!

Hodnocení 1. asistenta Kuby Vašendy:

„Je to pro nás nesmírně cenné vítězství. Od začátku to bylo trochu nervózní, neudrželi jsme míč, byli jsme zbrklí, nepřesní. Postupem času jme začali mít více ze hry, vytvářeli jsme si šance a náznaky, ale nedohrávali jsme to. Ve druhém poločase jsme chtěli přidat, což se nám povedlo. Střídající hráči chytli dobře tempo zápasu a oživili zápas. Uklidnili jsme se a dali po pěkné akci gól. Pozitivně vnímám naši defenzivní část, ve které neděláme téměř žádné chyby a nepouštíme soupeře do větších šancí.“