Report

První zápas jarní části v Mokrých Lazcích skončil nerozhodně 1:1!

Do prvního zápasu jarní části jsme vstoupili v lehce obměněné sestavě. Utkání už od prvních minut nabízelo pohlednou podívanou, a to i navzdory těžkému terénu, kterým hřiště v M. Lazcích disponuje. Hned v jedenácté minutě jsme se dostali do první šance, kdy krásnou kombinací na jeden dotek z půlky hřiště až do brány skóroval Martin Krpec za asistence Martina Lušovjana. Ten přihrál před bránu nabíhajícímu Krpcovi, který si míč posunul kolem vybíhajícího gólmana Minarčíka a bezpečně jej uklidil do domácí sítě. 0:1! O dvě minuty později poprvé zahrozili domácí. Po dobře rozehraném rohovém kopu se dostal k hlavičce osamocený Zbyněk Pospěch, který jen těsně minul svatyni Nezhody. V 18. minutě se dostal ke střele z poza velkého vápna Martin Lušovjan. Jeho střela jen těsně minula tři tyče domácí brány. Běžela dvacátá druhá minuta. Po našem vhazování se ke skákavému míči na hranici šestnáctky dostal Mirek Bednář. Jeho střela z voleje prověřila Minarčíka. Ve 26. minutě rozehrál gólovou situaci dlouhým odkopem od brány Nezhoda. Jeho nákop, i za pomoci odrazu, přeletěl vyběhlou domácí obranu a v samostatném úniku našel Jakuba Kabáta. Tento „benjamínek“ v naší sestavě si s touto šancí poradil náramně a vybíhajícího Minarčíka překonal krásným lobem. 0:2! Hned o minutu později se do další šance dostal Lušovjan. Jeho střela však neskončila za zády domácího gólmana. Soupeři se vzpamatovali teprve po třiceti minutách hry. Kdy se Gavlas na hranici velkého vápna zbavil Prudkého a vyslal projektil na Nezhodovu bránu. Ten však krásným zákrokem dokázal jeho střelu vytěsnit na tyč. Tlak domácích se začal stupňovat. Z toho pramenila také chyba naší obrany a následný střet Lušovjana s domácím kapitánem Gavlasem v naší šestnáctce. Domácí kapitán šel k zemi a pan rozhodčí Godfryd ukázal na značku pokutového kopu. Míč si přichystal zkušený Pospěch a poslal jej za záda Nezhody. 1:2! Běžela 42. minuta a domácí zahrávali rohový kop, na který si naběhl nikým nehlídaný Šimeček a srovnal stav utkání na 2:2! První poločas tedy skončil nerozhodně 2:2.

Do druhé půle jsme udělali dvě změny. Hřiště opustili David Kabát a Honza Adamec. Na jejich místa přišli Krpec Pavel a Jarotek. Druhý poločas byl vyrovnaný. Na obou stranách se naskytly zajímavé šance. K prvním příležitostem se dostali domácí. A to hned po centru Pospěcha na Gavlase. Ten však ani o dvě minuty později, kdy se mu naskytla další možnost skórovat, neobstál. Oba tyto pokusy výbornými zákroky zlikvidoval Ondra Nezhoda V 60. minutě se po centru Lušovjana dostal k hlavičce Pavel Krpec. Jeho střelu ale dokázal Minarčík vyřídit. O pět minut později se k akci dostali domácí. Na centr si naběhl Moša. Proti jeho střele ale zasáhl Nezhoda. V 68. minutě napřáhl ke střele z dálky domácí Gavlas. Jeho pokus orazítkoval břevno naší brány. V 72. minutě se k centru Šimona Krpce na hranici velkého vápna dostal Pavel Krpec. Jeho střela hlavou letěla jen těsně vedle domácí brány. O tři minuty později se k ráně dostal aktivně hrající domácí kapitán Gavlas. Jeho úsilí však dokázal překazit skvěle chytající Nezhoda. V 82. minutě zahrával volný přímý kop Martin Krpec. Jeho dělovka jen těsně minula domácí bránu. V 89. minutě chybně vyběhl na dlouhý nákop domácí gólman, kterého dobře atakoval Pavel Krpec a z velké dálky dokázal vyběhlého Minarčíka krásným lobem překonat. 2:3! O minutu později si na hranici vápna vyměnili míč Kabát Jakub s jmenovcem Vašendou. Ten Kabáta vyslal před osamoceného gólmana. Bohužel chyběl jen krůček k navýšení skóre. Domácí se nadechli k poslednímu útoku. Po závaru před Nezhodovou bránou odvrátil Dudek míč na roh. Následný rohový kop Nezhoda sice vyrazil, ale k odraženému míči se dostal Pospěch, jehož nepovedená střela propadla přes čtyři hráče až nakonec skončila za zády Nezhody. 3:3!

Jakub Vašenda: „Dnes jsme museli vinou odchodů a zranění pozměnit sestavu. Kluci, co nastoupili, předvedli dobré výkony a řekli si o místo v základní sestavě. Začátek nám vyšel na výbornou. Na hřišti jsme dominovali a domácí jsme nepouštěli do větších šancí. Od třicáté minuty ale jako kdybychom se uspokojili s vedením o dvě branky a najednou jsme přestali být dominantní na míči. Přišlo hodně ztrát. Toho využili domácí a dostali se zpět do hry. V poločase jsme udělali dvě změny, abychom naši hru oživili. Druhá půle byla už vyrovnaná z obou stran. Domácí měli několik slibných šancí, které dokázal krásnými zákroky zlikvidovat Ondra Nezhoda. Minutu před koncem jsme se dostali do vedení, které se nám bohužel nepodařilo udržet. Měli bychom si závěr utkání pohlídat. Teď nás to mrzí, ale přece jen jsme obrali o body tým, který hraje na špici soutěže.“