Fryčovice – FC Kozlovice

Může jít o obrázek text, kde se píše CANIS I.B trída sk. D 24. KOLO Fryčovice- FCK FOOTBALL CLUR KOZLOVICE F c 19 42 1 Chlebek 13 Adamec 3 Hruška 4 Krpec Š. 12 Najdek 5 Dudek 10 Skurka 2 Piskor 8 Vyvial 11 Matejka NEZHODA, TABACH F., JANÁS, 9 Krpec M. (C) RYŠKA, JAROTEK, LE

Ve Fryčovicích jsme se opět museli obejít bez několika zraněných hráčů. Do základní sestavy po delší odmlce nakoukl Mirek Vyvial, který tak zacelil místo na středu zálohy po zraněném Mikru Bendářovi. První šanci měli v sedmé minutě utkání domácí Fryčovice. Střelu Filipce z volného přímého kopu vyrazil krásným zákrokem Přemek Chlebek. Poté přišla zhruba dvacetiminutovka, ve které jsme neviděli vážnější šanci ani na jedné straně. Kozlovice začaly být na hřišti nebezpečnější. Hlavně díky dobré kombinační hře. Ve 26. minutě výborně vykombinovali Tomáš Skurka se Zdenkem Matějou, kdy první jmenovaný se dostal až do zakončení. Jeho střela však těsně minula bránu domácího Papaje. Dále následovalo několik povedených kombinací Kozlovic, kterým však chyběla kvalitní finálová fáze. Velká nepříjemnost pro Kozlovice nastala ve třicáté druhé minutě. Domácí útočník se s míčem v šestnáctce Kozlovic dobře obtočil kolem Patrika Piskoře, ten jej ale  „školácky“ fauloval. Následný pokutový kop domácí hráč zahodil a míč letěl daleko nad Chlebkovu bránu. O dvě minuty později pohrozily Kozlovice. Po faulu na Piskoře si míč k volnému přímému kopu postavil Mirek Vyvial a svou ranou jen těsně minul bránu domácích. Patrik Piskoř začal po svém zaváhání z třicáté druhé minuty hýřit aktivitou a chtěl svou chybu napravit. Což se mu povedlo, když si navedl míč z levého okraje až na střed a vypálil z poza velkého vápna. Jeho střela zapadla přesně k pravé tyči Papajovy brány. Kozlovice šly do vedení 1:0 – to běžela 37. minuta. Do konce první půle jsme se už žádné změny skóre nedočkali, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1! Po změně stran začaly mít Kozlovice více ze hry, míč měli častěji na svých kopačkách a byli nebezpečnější. Aktivita Kozlovic vyústila v 52. minutě v další šanci, ve které byl Martin Krpec faulován v domácím velkém vápně. Následný pokutový kop mazácký proměnil sám Martin Krpec, a tak mohly Kozlovice podruhé slavit! Kozlovice svůj náskok bez problémů kontrolovaly, ale nebyly schopné přidat třetí pojišťovací branku. Fryčovice měly určitou snahu, ale chyběla jim především kvalitnější finální fáze.

Jakub Vašenda: „Všechny zápasy v jarní části jsou těžké a každý bod je pro nás důležitý. Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. Snažili jsme se vycházet ze zabezpečené obrany a zároveň jsme věřili, že si své šance vypracujeme. První gól přišel v závěru poločasu, a to nás trochu uklidnilo. Po změně stran jsme nechtěli soupeře pustit do nějaké šance a zápas si zkomplikovat. Naopak jsme chtěli co nejdříve přidat další branku, což se nám podařilo. Zbytek utkání už jsme dokázali kontrolovat a odvezli jsme si domů tři body.“