Report

Kozlovice šly do utkání s jasným cílem, a to odvézt si ze Štěpánkovic plný počet bodů. Hned ve druhé minutě se dostal ke střele Zdenek Matějka. Jeho střelu vyrazil domácí gólman pouze na roh. Z následného rohu však Kozlovice nedokázaly nic vytěžit. V 7. minutě trestaly domácí Štěpánkovice nedůraz v obraně Kozlovic k míči se dostal Josefus a umístil jej za záda Nezhody. 1:0! V 11. minutě zahrávali domácí volný přímý kop téměř z poloviny hřiště. Dobře umístěný centr našel ve vápně Grinarčíka, který zvýšil náskok domácích na 2:0. Kozlovice zvýšily obrátky a začaly vyvíjet soustavný tlak na domácí defenzívu. Odměna formou vstřelené branky se dostavila ve třicáté třetí minutě. Václavík zahrával rohový kop. Domácí obrana jej dokázala odrazit pouze na malé vápno k Martinu Krpcovi, který střelou z „voleje“ nekompromisně propálil gólmana Lefendu. 2:1! Do konce první půle se ještě Kozlovice snažily o vyrovnání, ale všechny akce končily na solidně hrající defenzívě Štěpánkovic. Proto se šlo do kabin za stavu 2:1.

Trenéři Josef Piskoř a Jakub Vašenda reagovali na nepříznivý stav tím, že se snažili oživit hru dvěma střídáními o poločase. Z kabin už nevyběhli Žáček a Chýlek. Jejich místa nahradili Jarotek a Pavel Krpec. Od prvních minut druhého poločasu byly Kozlovice aktivnějším celkem. Ve 47. minutě se dostal k přímému volnému kopu z dvaceti metrů Václavík. Jeho střela jen těsně minula bránu domácích. O dvě minuty později vyslal Jarotek krásný centr z levé strany na nabíhajícího Matějku. Jeho střela minula domácí bránu jen o milimetry. V 54. minutě opět domácí trestali nedůraz v kozlovické obraně. Po centru ze strany si na míč naběhl nikým nehlídaný Smažík a zvýšil hlavou na 3:1! Kozlovice se dostaly do šance hned vzápětí ihned po rozehrávce našel Martin Krpec v náběhu Pavla Krpce, který v úniku se snažil v úniku jeden na jednoho „přelobovat“ gólmana Lefendu. Jeho střela však skončila v rukách domácího brankáře. Kozlovicím se přece jen podařilo snížit na rozdíl jedné branky – běžela 62. minuta. Po rohu Václavíka, který domácí obrana vyrazila jen k Mirku Bednářovi přišla přízemní rána jako z děla, která propálila vše, co ji stálo v cestě. 3:2! O dvě minuty později však opět domácí trestali nedůraz Kozlovic. Na přetažený centr z pravé strany si naběhl nikým nehlídaný Smažík a ranou z „voleje“ navýšil skóre na 4:2! Kozlovice zápas nezabalily a nadále se snažily o zvrácení skóre. Od 70. minuty se začalo na hřišti přiostřovat domácí si začali pomáhat mírnými fauly a kozlovičtí borci neudrželi nervy na uzdě. V 77. minutě se o snížení pokusil střelou z velkého vápna Martin Krpec. Jeho střela však v domácí síti neskončila. O dvě minuty později se dostal ke střele z pravé strany Pavel Krpec. Jeho střelu opět zlikvidoval domácí gólman Lefenda. Napjatá situace vyústila v 84. minutě, a to v červenou kartu pro Pavla Krpce. Po zbytek utkání už toho k vidění moc nebylo, a tak skončilo utkání 4:2.

Ohlasy asistenta trenéra:

Jakub Vašenda: „Domácím se podařilo hned v začátku utkání potrestat naše dvě chyby, kdy jsme jim nechali až příliš prostoru ve velkém vápně. Po inkasovaných brankách jsme začali získávat územní převahu. Po pár slibně rozvíjejících šancích se nám konečně podařilo skórovat. Do konce první půle jsme byli aktivnější, ale přidat další branku se nám nepodařilo. Do druhé půle jsme na domácí nastoupili a prakticky celý druhý poločas jsme na hřišti dominovali. Paradoxně to byli opět domácí, kdo trestal našel chyby v defenzívě. V utkání jsme byli jasně lepším týmem, ale ani to nám bohužel vítězství nepřineslo. Domácí nám dali lekci z produktivity. Do příštích utkání musíme zapracovat na defenzivní práci.“