Report

První domácí zápas jarní části jsme nezvládli a prohráli s Kozmicemi. Kozlovice – Kozmice 0:2 (0:1)

Nedělní dopoledne přichystalo aprílové počasí pro odpolední utkání. Na velmi těžkém, podmáčeném hřišti se odehrálo bojovné klání.Od prvních minut nás lehce zaskočila aktivita hostujícího celku. Kozmice zahrozily poprvé už ve čtvrté minutě, kdy z volného přímého kopu střílel Mlýnek. Jeho nebezpečný projektil dokázal zlikvidovat Chlebek.Ve 12. minutě zahrozili opět hosté. Po dobře rozehraném rohovém kopu se dostal jeden z Kozmických k hlavičce, kterou bravurním skokem vyrazil Chlebek. Míč se však dostal k dalšímu z hostujících hráčů. Jeho střela skončila na domácí tyči.Ve 21. minutě se snažil projít hostující Mlýnek kolem domácího Hrušky. Jeho obhození však skončilo na ruce Kozlovického stopera. Hlavní sudí Banot neváhal a odpískal pokutový kop. Míč si přichystal Hartmann a chladnokrevně překonal Chlebka. 0:1!O minutu později jsme se dostali do první velké šance. Martin Krpec se v těžké pozici snažil překonat vybíhajícího gólmana Sajdoka. Krpec sice zakončil, ale následné dohrání situace hostující gólmanem volalo po odpískání pokutového kopu. K údivu všech, ale zůstala píšťalka sudího klidná. Po protestech navíc uviděl žlutou kartu Martin Krpec. Závěr první půle připomínalo spíše bitevní pole. Moc fotbalových akcí k vidění nebylo. Až na střelu z dvaceti metrů od Zdeny Matějky ze samotného závěru, se kterou si Sajdok poradil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji. Od prvních minut jsme si vyvinuli souvislý tlak. V 51. minutě si míč vyměnili Matěj Jarotek a Jakub Kabát. Druhý jmenovaný vyslal nebezpečnou střelu z poza velkého vápna, se kterou si výborným zákrokem poradil hostující gólman. V následujících dvaceti minutách se nám nedařilo pořádně projít přes dobře organizovaný vál hostující obrany. Až v 72. minutě se dostal ke střele aktivně hrající Jakub Kabát. Jeho projektil rozvlnil pouze boční síť. O tři minuty později si navedl míč z levé strany na střed hřiště Patrik Piskoř, ale ani jeho tvrdá rána doprostřed brány neskončila za zády Sajdoka. V závěru utkání se dostal ke dvou střelám z voleje Matějka. Oba jeho pokusy skončily na hostující bránou. V nastaveném čase propadl míč z dlouhého nákopu za naši obranu, kde se ho zhostil hostující Mlýnek. Proti vyběhlému Chlebkovi si poradil mazácky a z velké dálky překonal domácího gólmana. 0:2!

Jakub Vašenda: „Utkání se mi hodnotí velice těžko. Dnes jsme hráli proti mužstvu, které nepřijelo hrát fotbal, ale jen bránit. My jsme se nedokázali proti hostujícímu obrannému válu prosadit. Až na pár střel z dálky jsme si pořádně nic nevytvořili. Až na úvod jsme prakticky celé utkání obléhali Kozmický vál, se kterým jsem si nedokázali poradit. Kluci neodehráli vůbec špatné utkání. Bohužel se nám nepodařilo bodovat.“

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
02/04/2023 15:30 Muži sezóna 2022/2023 2.4.2023 90'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika