Report

Kozlovice doma padly 0:3. O vítězi rozhodl začátek utkání. Kozlovicím nevyšel vstup do utkání. Hned z první akce v první minutě Ludgeřovice otevřely skóre utkání. Centr z rohového kopu našel na zadní tyči osamoceného Zbořila. Jeho střelu se ještě domácí obraně podařilo zblokovat. Pouze však na malé vápno k důraznému Bílému, který už měl odkrytou bránu a míč umístil za záda Chlebka. 0:1! Kozlovice poprvé zahrozily v osmé minutě. Martin Krpec si navedl míč do velkého vápna Ludgeřovic a přesnou přihrávkou pod sebe našel Zdeňka Matějku na hranici šestnáctky. Jeho střela jen těsně minula Hájkovu bránu. Ve 12. minutě našel hostující Bílý přihrávkou pod sebe Zbořila. Jeho tvrdou ránu do horního růžku brány krásným zákrokem vyrazil Chlebek. O šest minut později se dostal ke střele z poza vápna ludgeřovický Bílý. Jeho střela těsně minula domácí bránu. Ve 23. minutě zahrávali hosté volný přímý kop. Na centr si naběhl osamocený Fekete. Jeho střelu hlavou z bezprostřední blízkosti však Chlebek bravurním zákrokem zlikvidoval. O minutu později zahrozily Kozlovice. Martin Krpec vybojoval míč pro Zdeňka Matějku. Jeho centr z pravé strany prosvištěl malým vápnem Ludgeřovic jen těsně kolem nabíhajícího Václavíka, kterému chyběl malý krůček, aby na centr dosáhl. Ve 30. minutě zatáhl Chýlek míč do šestnáctky Ludgeřovic. Jeho skákavá přihrávka pod sebe na hranici velkého vápna našla Martina Krpce, který zkoušel „z první halfvoleji“ ohrozit bránu Hájka. Jeho střela letěla jen těsně vedle. Hájek okamžitě rozehrál míč, který se dostal až k Rodkovi. Ten si míč navedl na střed a přízemní střelou z dvaceti metrů k pravé tyči podruhé překonal Chlebka. 0:2! Do konce prvního poločasu se hrál pohledný fotbal, který však nepřinesl žádné další vážnější šance. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2.

V druhé půli nastoupily Kozlovice aktivněji. Výrazný tlak na hostující defenzívu však nepřinášel žádné vážnější akce. Všechny pokusy o průniky do šestnáctky končily na ludgeřovické defenzívě. K první velké šanci se v 68. minutě dostal až hostující Zbořil. Jeho samostatný únik skončil střelou, která těsně minula bránu Kozlovic. O minutu později měl zase obrovskou šanci domácí Chýlek. Jeho náběhu za obranu si všiml Matějka a krásným centrem za obranu jej poslal do samostatného úniku. Chýlek se pokusil překonat vybíhajícího Hájka lobem. Hostující gólman však míč ve výskoku vyrazil, opět na Chýlka, který se centrem do velkého vápna Ludgeřovic pokusil najít nabíhajícího Martina Krpce. Jeho střela hlavou ale letěla jen těsně vedle hostující brány. V 73. minutě předvedl hostující Zbořil výborný únik. Míč navedl do velkého vápna Kozlovic a krásnou přihrávkou pod sebe na hranici šestnáctky našel Mariníka, který už měl lehkou úlohu a střelou umístil míč za záda Chlebka. 0:3! O pět minut později musel Chlebek likvidovat dvě po sobě jdoucí střely. Nejprve šel na něj sám Martiník. Jeho střelu domácí gólman vyrazil za velké vápno k hostujícímu Pěntkovi. Ten se pokoušel Chlebka tvrdou střelou překonat znovu, což se mu ale také nepodařilo. Chlebek tak skvělými zákroky vychytal oba borce. Poslední velkou šanci v utkání měli domácí. Václavík zahrával rohový kop, na který si na přední tyč naběhl Prudký. Jeho tvrdá rána hlavou však letěla těsně vedle Hájkovy brány.

Ohlasy asistenta trenéra:

Jakub Vašenda: Od první minuty jsme prohrávali, což nám ubralo hodně sil. Přišel první rohový kop a my jsme jej nedokázali dobře pokrýt. Nechali jsme hodně prostoru na zadní tyči a náš důraz ve velkém vápně byl opět velice slabý. Hosté se vstřelenou brankou nakopli a dostávali se do šancí. Nám se nedařila vůbec finální fáze. Všechny střely nám létaly mimo tři tyče. Někdy ve třicáté minutě jsme si nechali dát dle mého názoru hodně ležérní gól na 2:0, kdy střílel z kroku nějakých dvaceti metrů Rodek. Střela neměla ani dostatečnou razanci, ale bohužel zapadla přesně k tyči. Do druhé půle jsme šli mnohem odhodlaněji. Hosty se nám podařilo zatlačit, ale větší šanci jsme si vypracovali až někdy v 68. minutě, kdy Matějka centrem našel za obranu nabíhajícího Chýlka. Ten však nevyzrál na vybíhajícího gólmana hostů. Ve snaze vstřelení branky jsme trošku otevřeli defenzívu, což dokázali hosté skvělým náběhem Zbořila potrestat. Musím říct, že jsme dnes asi hráli proti nejsilnějšímu soupeři. Jejich kvalita v přechodu z obrany do útoku byla opravdu výborná. Musím však pochválit i naše kluky, že zápas nevzdali a poctivě makali až do konečného hvizdu.

Podrobnosti

Datum Čas Sezóna Den zápasu Celkový čas
18/09/2022 15:30 Muži sezóna 2022/2023 18.9.2022 0'

Ground

FC Kozlovice
Kozlovice, okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 73947, Česká republika